Krádež košických ulíc

Autor: Ján Kokorák | 4.8.2016 o 10:30 | Karma článku: 7,39 | Prečítané:  1201x

Košičania neprotestujú samo osebe proti platenému parkovaniu a už vôbec nie proti spolupráci verejnej správy so súkromným sektorom. Protestujú proti divokému sprivatizovaniu verejného priestoru a absencii demokratického konsenzu.

Vedenie Košíc darovalo bratislavskej firme EEI verejný priestor, aby si na ňom urobila biznis. Výsledkom je drahšie parkovné, nedostatok parkovacích miest, od stola necitlivo rozparcelované ulice a chaos s dopravnými značkami. Týmto spoločnosť EEI brutálnym spôsobom zasiahla do života a následne do peňaženiek obyvateľov mesta. Preto neprekvapuje, že Košičania poukazujú na jej amaterizmus a neodbornosť.

Je normálne, ak si samospráva objednáva služby od súkromníkov. Problém však nastáva v momente, ak sa jedná o službu, ktorú by mesto dokázalo realizovať vo svojej vlastnej réžii lacnejšie, efektívnejšie a lepšie ako súkromná firma. Samospráva má (mala by mať) najlepší prehľad o potrebách svojich obyvateľov. Zveriť prevádzkovanie parkovania do rúk súkromnej firme neznalej mestských pomerov je prinajmenšom bizarnosť. Je to podobný prípad, ako keby mali o počte prvých tried na košických základných školách rozhodovať úradníci na ministerstve školstva v Bratislave, ktorí nemajú ani páru o tom, koľko budúcich prvákov žije v Košiciach.

Parkovacia politika v metropole východu sa v tejto chvíli už nedá opraviť. Jediným riešením je súčasný systém úplne zrušiť a vystavať nanovo tak, aby boli zohľadnené nielen požiadavky obyvateľov, ale aj základné potreby mesta, ktoré má v prvom rade dbať na verejný záujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.


Už ste čítali?