Krádež košických ulíc

Autor: Ján Kokorák | 4.8.2016 o 10:30 | Karma článku: 7,39 | Prečítané:  1190x

Košičania neprotestujú samo osebe proti platenému parkovaniu a už vôbec nie proti spolupráci verejnej správy so súkromným sektorom. Protestujú proti divokému sprivatizovaniu verejného priestoru a absencii demokratického konsenzu.

Vedenie Košíc darovalo bratislavskej firme EEI verejný priestor, aby si na ňom urobila biznis. Výsledkom je drahšie parkovné, nedostatok parkovacích miest, od stola necitlivo rozparcelované ulice a chaos s dopravnými značkami. Týmto spoločnosť EEI brutálnym spôsobom zasiahla do života a následne do peňaženiek obyvateľov mesta. Preto neprekvapuje, že Košičania poukazujú na jej amaterizmus a neodbornosť.

Je normálne, ak si samospráva objednáva služby od súkromníkov. Problém však nastáva v momente, ak sa jedná o službu, ktorú by mesto dokázalo realizovať vo svojej vlastnej réžii lacnejšie, efektívnejšie a lepšie ako súkromná firma. Samospráva má (mala by mať) najlepší prehľad o potrebách svojich obyvateľov. Zveriť prevádzkovanie parkovania do rúk súkromnej firme neznalej mestských pomerov je prinajmenšom bizarnosť. Je to podobný prípad, ako keby mali o počte prvých tried na košických základných školách rozhodovať úradníci na ministerstve školstva v Bratislave, ktorí nemajú ani páru o tom, koľko budúcich prvákov žije v Košiciach.

Parkovacia politika v metropole východu sa v tejto chvíli už nedá opraviť. Jediným riešením je súčasný systém úplne zrušiť a vystavať nanovo tak, aby boli zohľadnené nielen požiadavky obyvateľov, ale aj základné potreby mesta, ktoré má v prvom rade dbať na verejný záujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Až teraz sa začína boj o Európu. Le Penová sa na Macrona teší

Macron vidí Francúzsko ako krajinu, ktorá má všetko. Le Penová program stavia na kritike.

KOMENTÁRE

Voľby vo Francúzsku. Čo vlastne prospeje ľuďom?

Napäté voľby zakrývali podstatnejšiu tému.


Už ste čítali?