Keď nás nenakopnú Briti, tak kto potom?

Autor: Ján Kokorák | 22.6.2016 o 11:00 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  916x

Zajtra rozhodnú obyvatelia Veľkej Británie o tom, či zostanú členmi Európskej únie alebo pôjdu svojou vlastnou cestou. Čo by znamenal ich prípadný odchod z EÚ pre Slovensko?

Jedným z následkov prípadného Brexitu by bolo zavedenie austrálskej imigračnej politiky. Jednoducho povedané KVALITA NAMIESTO KVANTITY. Briti by i naďalej udeľovali pracovné povolenia najlepším odborníkom z celého sveta a únik mozgov zo Slovenska by pokračoval. Skutočnou obeťou Brexitu by sa tak napokon stali naši čašníci, aupairky a robotníci na stavbách. Teda odvážni a pracovití ľudia, ktorí vo väčšine prípadov odchádzajú zo zúfalstva do zahraničia, pretože ich vlastná krajina sa na nich vykašľala.

My nemôžeme ovplyvniť hlasovanie Britov. Nech už dopadne akokoľvek, hlavná výzva pre nás spočíva vo vytvorení vhodných podmienok pre život, prácu a podnikanie na Slovensku. Nie však preto, aby sme zabránili odchodu našich ľudí do zahraničia. Ale preto, aby sme im umožnili návrat domov. S nadobudnutými vedomosťami, pracovnými skúsenosťami, kontaktmi a nasporenými peniazmi. Tým zároveň pomôžeme meniť charakter tejto krajiny. Ak sa nám to podarí, tak 40-ročné aupairky nebudú musieť opúšťať svoje rodiny, len preto aby ich uživili.

Iba ten kto dlhší čas študoval alebo pracoval v zahraničí vie pochopiť, čo znamená žiť v odlúčení od svojej rodiny. Pokiaľ neponúkneme perspektívu návratu odchádzajúcim, zostaneme krajinou čakajúcich rodičov a rozbitých rodín. To, a nie prípadný Brexit, je skutočnou tragédiou Slovenska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?