Keď nás nenakopnú Briti, tak kto potom?

Autor: Ján Kokorák | 22.6.2016 o 11:00 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  931x

Zajtra rozhodnú obyvatelia Veľkej Británie o tom, či zostanú členmi Európskej únie alebo pôjdu svojou vlastnou cestou. Čo by znamenal ich prípadný odchod z EÚ pre Slovensko?

Jedným z následkov prípadného Brexitu by bolo zavedenie austrálskej imigračnej politiky. Jednoducho povedané KVALITA NAMIESTO KVANTITY. Briti by i naďalej udeľovali pracovné povolenia najlepším odborníkom z celého sveta a únik mozgov zo Slovenska by pokračoval. Skutočnou obeťou Brexitu by sa tak napokon stali naši čašníci, aupairky a robotníci na stavbách. Teda odvážni a pracovití ľudia, ktorí vo väčšine prípadov odchádzajú zo zúfalstva do zahraničia, pretože ich vlastná krajina sa na nich vykašľala.

My nemôžeme ovplyvniť hlasovanie Britov. Nech už dopadne akokoľvek, hlavná výzva pre nás spočíva vo vytvorení vhodných podmienok pre život, prácu a podnikanie na Slovensku. Nie však preto, aby sme zabránili odchodu našich ľudí do zahraničia. Ale preto, aby sme im umožnili návrat domov. S nadobudnutými vedomosťami, pracovnými skúsenosťami, kontaktmi a nasporenými peniazmi. Tým zároveň pomôžeme meniť charakter tejto krajiny. Ak sa nám to podarí, tak 40-ročné aupairky nebudú musieť opúšťať svoje rodiny, len preto aby ich uživili.

Iba ten kto dlhší čas študoval alebo pracoval v zahraničí vie pochopiť, čo znamená žiť v odlúčení od svojej rodiny. Pokiaľ neponúkneme perspektívu návratu odchádzajúcim, zostaneme krajinou čakajúcich rodičov a rozbitých rodín. To, a nie prípadný Brexit, je skutočnou tragédiou Slovenska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?