BREXIT = EuXITUS

Autor: Ján Kokorák | 16.6.2016 o 12:00 | Karma článku: 6,14 | Prečítané:  784x

Ak chceme obnoviť slobodnú a prosperujúcu Európu, musíme bezpodmienečne pochovať dnešnú Európsku úniu (EÚ).

Európa je skvelý kontinent. Francúzske vína, nemecké pivo, talianska kuchyňa, chorvátske more, slovenské hory, a k tomu 70 rokov mieru. Dobrý pocit sa však ihneď vytratí pri pohľade na EÚ. Na bruselský aparát bez demokratickej legitimity, na zbytočne vyhadzované milióny, na neschopnosť zabezpečiť ochranu kontinentu. Snaha európskych politikov o vytvorenie nadnárodného superštátu s centrálne plánovanou ekonomikou je aktívne zodpovedná za ekonomické zúfalstvo, vysokú nezamestnanosť a nízky hospodársky rast. Medzinárodný menový fond predpovedá, že tento rok bude USA rásť o 2,6%, Mexiko o 2,6%, Austrália o 2,5%, Čína o 6,3%, India o 7,5% a eurozóna o 1,7%. Keď nás v hospodárskom raste predbieha už i štát v rozklade, akým je Mexiko, tak robíme niečo zle. Čo bolo známe ako úspešný povojnový projekt Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EHS), sa za posledných 30 rokov zmenilo na čoraz viac centralizovanú, diktujúcu a antidemokratickú EÚ.

O dva týždne sa Slovensko stane predsedníckou krajinou EÚ. Čo ponúkneme Európe okrem čiastočne opravených ciest a prázdnych fráz? Aká je naša vízia jednotnej Európy? Čo takto návrat k myšlienke EHS bez politickej integrácie. EHS stálo na štyroch slobodách: slobodný pohyb tovaru, osôb, služieb a kapitálu. Naším kapitálom sú predsa vzdelaní a pracovití ľudia, čo dokazujeme už stáročia. Odchádzame do sveta, aby sme ponúkali naše služby. Nechajme svet prísť k nám a vytvorme také konkurenčné prostredie, aby sa schopní ľudia dokázali uplatniť doma.

Európska únia i napriek propagande jej politických predstaviteľov nepredstavuje slobodné a demokratické Grécko antického sveta, ale prežitý absolutistický režim Perzskej ríše, ktorý sa vzďaľuje od obyčajných ľudí.

Je len otázkou času kedy sa EÚ rozpadne. Možno už 23. júna vypadne z jej základov britský pilier. Ak sa tak stane, tak nie preto, že by EÚ bola ekonomicky neefektívna a neschopná zabezpečiť ochranu vonkajších hraníc. Ale hlavne preto, že je založená na predsudku, rovnostárstve a chaose. Avšak civilizácia musí mať poriadok. Tá naša západná bola výnimočná, pretože dokázala zlúčiť vieru, rozum a slobodu. Nech je nám to návodom, jedného dňa, keď budeme musieť v Európe obnoviť civilizačný poriadok. Nedopusťme, aby naša generácia zopakovala chyby vyhorených európskych politikov, ktorí zaslepení ideológiou, osobným profitom a politickou korektnosťou takmer zničili slobodný svet vytvorený štátnikmi západnej Európy z ruín a chaosu druhej svetovej vojny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?